3,900,000 So'mAngliyaga sayohat
Amerika to'la erkinlik va mutloq demokratiya, muayyan madaniyat, tuzilma va tarixga ega, dunyoga mashhur joylarga ega mamlakatdir. Siz butun yil davomida AQSh bo'ylab sayohat qilishingiz mumkin. Bu mamlakatda hamma narsa yaratilgan va odamlar uchun ishlaydi. O'rtacha sayyohlarning Qo'shma Shtatlardagi oqimi yiliga 20-30% gacha oshadi.
Amerika Qo'shma Shtatlariga har xil xalqlar urf-odatlar aralashgan, haqiqat xayolot bilan chambarchas bog'liq bo'lgan mamlakat. Bu yerda Niagara soyasining chiroyi, quyoshli Florida shaffofligiga va Las-Vegasning neon chiroqlarining chiroyi bilan Tinch okeanining moviyligi bilan, Amerika boshqa davlatlarga o'xshamaydi va hayotga kamida bir marotaba tashrif buyurish shart. Amerika Qo'shma Shtatlari Shimoliy Amerika qit'asida Kanada va Meksika o'rtasida joylashgan.
Amerika Qo'shma Shtatlari 50 avtonom davlat va metropolitan Federal Kolumbiya okrugidan tashkil topgan federal respublikadir. 48 ta davlat yilni, ikkitadan-alohida: Alaska (1958 yilda davlat maqomini olgan) va Gavaya orollari (1959 yilda davlat maqomini oldi).
AQShda sizga eng chiroyli shaharlar, ajoyib manzara va turli madaniyatlarni ko'rishingiz mumkin. Qo'shma Shtatlar xalqi tarkibi va turmush tarzida har xil; Amerikaliklar farovonlik yo'llarini yoki jannatga turli yo'llar bilan qarashadi, ammo ular Mustaqillik Deklaratsiyasining g'oyalari bilan birlashtirilgan va shuning uchun Qo'shma Shtatlar dunyodagi eng boy va eng qudratli davlatdir.
Qo'shma Shtatlar yirik davlat, etakchi iqtisodiy va harbiy kuch, dunyodagi maydoni va aholi soni jihatidan uchinchi o'rinda turadi.
Chegaralangan Amerika geografik holati, iqlim sharoitlari, qit'ada yagona. Shu sababli, Qo'shma Shtatlarda dam olish, barcha hayajonli va hayratlanarli sayohatlar turlari bilan bog'liq bo'lishi mumkin. Bu mamlakatda hamma narsa bor. Barcha iqlim zonalari, barcha mavjud landshaft turlarining barchasi o'zlari uchun biror narsa topadi. Bugungi kunda bunday millat Amerika kabi dunyoga keldi, bu dunyoning barcha xalqlari va millatining portlovchi aralashmasi, zamonaviy Bobil kabi. Mahalliy aholi deyarli yo'q bo'lib ketdi. AQShga qarashli bo'lgan dam olish maskanlari butun mamlakat bo'ylab tarqalgan milliy parklar va yirik shaharlardir
Yevropa
Dunyoning yettita qismidan biri bo'lgan Yevropani tanib olish, har qanday sayohatchiga o'z istagi va hissiyotlari, kino va adabiy asarlarning rasmlari, buyuk rassomlar va musiqiy asarlar suratlari, mo''jiza va unutilmas taassurotlardan umidvorligi bilan hayratga soladigan bir tushdir. Bu yerda, taxminan, 10,5 million km² maydonda 732,4 milliondan ortiq odam yashaydi.
Ommabop joylar va yo'nalishlar
Yevropada 30 ga yaqin mamlakat mavjud sahohlik sog'lom turmush, guruh sayohatlarida yuzlab sayyohlik kompaniyalari taklif etiladi.
Avstriya ko'pincha Markaziy Evropada katta qish turizmi bilan bog'liq. Mavsumda sayyohlar operatorlari Avstriyaga qatnovlar va transferlar bilan qatnaydi.
Buyuk Britaniya - zamonaviy sport, qulaylik, qadimiy an'analar va aristokrat hayot tarzi tug'ildi. Albion qirg'og'iga tashrif buyurgan odamlar abadiy bu go'zal mamlakatga yoqtirib qoladilar.
Germaniyaga tashriflar eng ommaboplar orasida. Renning chiroyli vodiysi o'nlab monastirlar va o'rta asrlardagi qal'alar, chiroyli Qora o'rmon, Bavyera qadimiy madaniyati, tinch Baltika qirg'og'i, Alp tog'lari etagida tog' maskanlari, vinochilik va yuzlab tarixiy yodgorliklar.
Gretsiya - eng qadimgi mamlakat, afsonalar, harbiy rahbarlar, afsona va faylasuflarning tug'ilgan joyi. Mashhur dengiz maskanlari va Olimpiya o'yinlari, bu yerda zamonaviylik bilan bir qatorda qadimiylikr ham dolzarb bo'lib qolmoqda.
Italiya oppoq Alp tog'lari yam-yashil joylari, uzumzorlar va Apennines zaytun bog'lari bilan qoplangan chiroyli orollar. Har bir shahar haqiqiy ahamiyatga ega ochiq muzeydir.
Sirli va ko'p qirrali Ispaniya, ehtirosli flamenko raqsi, beqiyos sharob va mazali milliy taomlar bilan zavqlanadi. Bundan tashqari, bu mamlakat - Pikassoning, Dali va Servantes tug'ilgan joyi.
Gollandiyalik mashhurligi gullar ekish: deyarli butun mamlakat o'simliklarning ajoyib rangli gilamlari bilan qoplangan va bu juda chiroyli! O'rta asr arxitekturasining cherkovlarni - hech bo'lmaganda bir marta hayotda, uni hamma ko'rishlari kerak.
Polsha - Mazury ko'llarida, Baltika dengizi sohillarida, Polsha Tatrasida terapevtik tog' havosi bilan chiroyli tabiat bilan o'rab olingan dam olish maskan. Dunyoga faol dam olishni va unutilmas sayohatlarni afzal qilganlar uchun.
Slovakiya tog'lari chindan ham chang'ichilar uchun jannatdir. Va mahalliy pivo va milliy taomlar hech kimni befarq qoldirmaydi.
Sloveniya qal'alar va shaharlar, tibbiyot va sog'lomlashtirish maskanlari, aniq Adriatik dengizi, tog'-chang'isi dam olish joylari va Alp ko'llarini o'z ichiga oladi va mamlakatning mehmonxonalar butun dunyo bo'ylab yuqori darajadagi xizmat ko'rsatilgani uchun tanilgan.
Frantsiyaga tashriflar eng romantik bo'lib, juda ko'p madaniy boyliklar to'plangan, deyarli butun mamlakat muzeydir ... buyuk savdo markazi.
Chexiya dunyodagi eng ko'p tashrif buyurilgan 10 ta mamlakatdir. Mamlakatning go'zal tabiati va xilma-xilligi bilan ajralib turadi. Bernardo Volsano 19-asr boshida shaharda hisoblangan 103 ta minora uchun yuz minorali shahar deb atalgan Pragani haqida albatta bilishingiz kerak.
Yevropaning eng chiroyli va ajoyib burchaklaridan, keng qit'aning tarixiy sahifalari bugungi kunda har bir turist uchun mavjud. Ko'plab sayyohlar, me'moriy yodgorliklar va madaniyat yodgorliklari, sarguzashtlarga sarflanadigan turli sayohatlar va ekskursiya dasturlari - bu butun Yevropa. Vena - "Dunyoning musiqiy poytaxti". Budapesht - "Tuna marvaridi". Yevropaning eng katta o'yin-kulgi markazi - Amsterdam. Parij - sehrli "Dunyo poytaxti". Va Praga - "Yangi charag'on Oltin Shahar". Ehtimol, har bir shahar, har bir Yevropa poytaxti ming yillik tarixda unutilmas eng buyuk san'at asarlari bilan tanishish va boshqa madaniyat va hayotga botiradigan unutilmas sayohatdir.

3,900,000 UZSТур в Англию
Америка — страна полной свободы и абсолютной демократии, особенной культуры, устройства и истории, с известными на весь мир достопримечательностями. Путешествовать по США можно круглый год. В этой стране все создано и работает для людей. В среднем турпоток в США ежегодно растет на 20-30%.
Соединенные Штаты Америки — земля, где смешались нации и обычаи, переплелась реальность с фантазией. Здесь строгая красота Ниагары сменяется беспечностью солнечной Флориды, а синева Тихого океана безумством красок неоновых огней Лас-Вегаса. Америка не похожа ни на одну другую страну, и побывать в ней хотя бы раз в жизни нужно непременно. Соединенные Штаты Америки расположены на североамериканском континенте между Канадой и Мексикой.
Соединенные Штаты Америки — федеративная республика, в состав которой входят 50 штатов, обладающих определенной автономией, и столичный федеральный округ Колумбия. 48 штатов располагаются компактно, 2 — отдельно: Аляска (статус штата получила в 1958 году) и Гавайские острова (статус штата получили в 1959 году).
В США вы сможете увидеть самые восхитительные города, потрясающие воображение пейзажи и разностороннюю культуру. Нация США многообразная по своему составу и образу жизни; американцы по-разному ищут для себя дорогу к благополучию или на небеса, но их сплотили вместе идеалы Декларации Независимости, и поэтому США самая богатая, и сильная страна в мире.
США – государство-гигант, ведущая экономическая и военная держава, занимающая третье место в мире по площади и численности населения.
Сверенная Америка уникальный по своему географическому положению климатическим условиям, континент. Поэтому отдых в США может быть связан со всеми мыслимыми и немыслимыми видами туризма. В этой стране есть все. Все климатические зоны, все из существующих видов ландшафтов, каждый найдет для себя что то свое . На данный момент сформировалась такая национальность как американец, которая представляет из себя гремучую смесь все народов и народностей мира, своего рода современный Вавилон. Коренного населения, практически не осталось. Курорты США, на которых стоит обратить внимание, это национальные парки и крупные города, которые разбросаны по всей стране
Европа
Знакомство с Европой, одной из семи частей света, для любого путешественника — мечта, приправленная собственными ожиданиями и переживаниями, образами, почерпнутыми из фильмов и литературных произведений, картин великих художников и музыкальных композиций, попросту ожиданий чуда и незабываемых впечатлений. Только подумайте, ведь именно здесь, на территории около 10,5 млн км² проживает более 732,4 млн человек!
Популярные маршруты и направления
Около 30 стран находится на территории Европы. Экскурсионные, оздоровительные, групповые туры предлагают сотни туристических компаний.
Австрия у многих ассоциируется с великолепным зимним туризмом в Центральной Европе. В сезон туроператоры предлагают пакетные туры в Австрию с перелетом и трансфером.
Великобритания — родина современного спорта, комфорта, старинных традиций и аристократического образа жизни. Люди, побывавшие на берегах Туманного Альбиона, навсегда влюбятся в эту прекрасную страну.
Туры в Германию остаются одними из популярных. Живописная долина Рейна с десятками монастырей и средневековых замков, живописный Шварцвальд, древняя культура Баварии, спокойное Балтийское побережье, горные курорты предгорий Альп, виноделие и сотни исторических памятников.
Греция — древнейшая страна, родина легенд, полководцев, мифов и философов. Знаменита морскими курортами и Олимпийскими играми, именно здесь наравне с современностью актуальной остается античность.
Италия представляет собой белоснежные склоны альпийских гор, живописные пляжи, покрытые виноградниками и оливковыми рощами Апеннины. Каждый город — настоящая ценность, музей под открытым небом.
Таинственная и многоликая Испания манит страстным танцем фламенко, бесподобным вином и вкуснейшей национальной кухней. Кроме того, эта страна — родина Пикассо, Дали и Сервантеса.
Визитная карточка Голландии — огромные плантации цветов: практически вся страна покрыта многоцветным ковром растений, и это очень красиво! Шедевры средневековой архитектуры, церкви, ратуши, соборы — это хоть раз в жизни должен увидеть каждый.
Польша — отдых в окружении живописной природы на мазурских озерах, пляжи Балтийского моря, Польские Татры с лечебным горным воздухом для тех, кто предпочитает активный отдых и незабываемые экскурсии в дюны.
Горные массивы Словакии — поистине настоящий рай для лыжников. А местное пиво и национальная кухня никого не оставят равнодушным.
Словения — это замки и города, лечебные и оздоровительные курорты, чистое Адриатическое море, горнолыжные курорты и альпийские озера, а отели страны известны во всем мире высоким уровнем обслуживания.
Туры во Францию являются самыми романтичными, там сосредоточено огромное количество культурных ценностей, практически вся страна представляет собой музей… и огромный торговый центр.
Чехия входит в 10 наиболее посещаемых стран мира. Удивляет своей красотой и разнообразием ландшафт страны. Стоит обязательно познакомиться с Прагой, называемой городом ста башен за 103 башни, которые насчитал в городе в начале XIX столетия Бернардо Вользано.
Самые прекрасные и удивительные уголки Европы, уникальные страницы истории огромного континента доступны сегодня каждому туристу. Невообразимое количество достопримечательностей, памятников архитектуры и культуры, неиссякаемое разнообразие направлений и экскурсионных программ — это всё Европа. Вена — «Музыкальная столица мира». Будапешт — «Жемчужина Дуная». Самый крупный европейский центр развлечений — это Амстердам. Париж — волшебная «Столица мира». А Прага — «Золотой город в новом блеске». Пожалуй, каждый город, каждая европейская столица — это незабываемое погружение в тысячелетнюю историю, знакомство с величайшими произведениями искусства и просто незабываемая поездка с погружением в другую культуру и быт.